2018-06-21     Alicji, Alojzego, Rudolfa     "Naprawdę żyję tylko ten, kto nieustannie cieszy się z życia". Menander    
Strona główna -> ORGANIZACJE -> Zuchy -> "Pomocne Serduszka" -> Historia Gromady - Galeria -> 2017.05.04 Zuch Podróżnik;Japonia

„Pomocne Serduszka” wraz ze swoją druhną Edytą Szczygieł rozpoczęły kolejną próbę, tym razem ich celem jest sprawność Podróżnika. Sprawność ta nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość, lecz także daje możliwość poznania innych kultur, zwyczajów, czy języków a przede wszystkim to świetna zabawa i kolejna sprawność na ramieniu! Zuchy w trakcie zbiórek muszą wykazać się następującymi umiejętnościami, wypełniając kartę sprawności.


 

Pierwszym krajem, wybranym do bliższego poznania została Japonia. Po spektaklu teatralnym w Krakowie pt. „Syn Smoka”, dzieci miały już ogólne pojęcie jak bardzo odmienny jest to kraj i stwierdziły, że  na pewno warto go poznać. Zuchy nauczyły się pisać i mówić kilka słów po Japońsku, wzięły też udział w ceremonii parzenia zielonej herbaty, spróbowały tradycyjnego japońskiego dania, czyli sushi, uczyły się jedzenia pałeczkami, przeszły próbę odwagi kosztując imbir i inne ostre sosy. Podczas zbiórki nie obyło się bez piosenek, pląsów oraz zabaw.  Czekamy na kolejną podróż i ciekawe przygody.

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska