2019-01-16     Mascelego, Walerii, Włodzimierza     "Ktoś, kto sam serca w sobie nie pielęgnował, na próżno będzie o nie kołatał u innych" - Gabriela Zapolska    

 

 

 

Realizacja doradztwa zawodowego w SP w Świniarsku w ramach projektu ”Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

 

Celem projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” jest zwiększenie  szans na zatrudnienie  uczniów kształcących się w szkołach zawodowych, poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego oraz podniesienie u uczniów małopolskich gimnazjów zdolności do podejmowania właściwych decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej między innymi poprzez tworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (SPInKa) w gimnazjach oraz w związku z reformą oświatową dla uczniów klas 7 i 8 SP. W roku szkolnym 2017/18 w SP w Świniarsku w zajęciach z doradztwa zawodowego  w ramach SPinKi wzięło udział 85 uczniów z klas 3 i 2 gimnazjum w tym 41 zakończyło uzyskując certyfikat.

W ramach realizowanych zajęć z doradztwa zawodowego  uczniowie korzystali z różnego rodzaju aktywności; wycieczek do zakładów pracy, spotkań z przedstawicielami  różnych zawodów, szkół ponadgimnazjalnych, brali udział w Festiwalu Zawodów w Krakowie. Szkolny doradca zawodowy  pani Małgorzata Surowiak brała udział w spotkaniach koordynacyjnych dla doradców zawodowych na terenie firm takich jak FAKRO,NEWAG,BATIM. Nawiązane kontakty będą owocować współpracą z w/w firmami w organizacji spotkań zawodoznawczych.

 

 

Strony: 12
Strony: 12
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska