2018-04-20     Agnieszki, Amalii, Czecha     "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown    

Na podsumowanie bloku edukacyjnego poświęconemu działalności straż y pożarnej, klasy trzecie wybrały się na niezwykła wycieczkę.

W dniu 16 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami p.Anną Łatką i Edytą Szczygieł odbyli zajęcia w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Tę niezwykłą lekcję prowadzili strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci miały możliwość zapoznania się z zasadami ewakuacji z pomieszczeń objętych pożarem, poznania sposobów działania sygnalizacji pożarowej (czujki dymu) oraz oświetlenia awaryjnego. Uczyły się podstaw pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zgłaszać zdarzenie dzwoniąc pod numer alarmowy. Miały możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych i prezentacji. Uczestniczyły w symulacji pożaru, z duuuuuuużą ilością dymu. Dzięki takiej formie nauki dzieci uczyły się działać w konkretnej i rzeczywistej sytuacji, a ich wiedza będzie służyć podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa nie tylko w szkole, ale również w codziennym życiu rodzinnym.  

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie, sprzęt gaśniczy oraz sami strażacy, którzy byli wzorem nie tylko dla chłopców, ale również dziewczynek. Na pamiątkę tego interesującego spotkania każde dziecko otrzymało certyfikat „Dzielnego Małego Strażaka”.

Strony: 12
Strony: 12
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska