2018-04-20     Agnieszki, Amalii, Czecha     "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown    
Strona główna -> FOTOWYCIECZKI -> Fotowycieczki 2017/2018 -> 2017.12.08 Dzieci z klas Ia, IIa, IIb wybrały się na wycieczkę do Teatru Nowego

Wyprawa do teatru to dla dziecka ogromne przeżycie. Już samo przekroczenie progu budynku sprawia, że wkracza ono w zupełnie inny świat – krainę bajki, w której uruchamia się dziecięca fantazja. Dla dziecka ta niecodzienna sytuacja, to nie tylko możliwość uatrakcyjnienia spędzonego czasu wolnego, to nie tylko bierna rozrywka, ale oderwanie od pewnej monotonii codziennych zajęć. To chwile, które stwarzają dziecku możliwość zrelaksowania się i odpoczynku. Pobyt w teatrze ma również ogromne walory wychowawcze. Dziecko nabywa umiejętności zachowania się na widowni, uczy się, w jaki sposób można i należy reagować, jak wyrażać swoje emocje. Ale jednym z najważniejszych efektów pobytu w teatrze jest pobudzenie i rozwój myślenia abstrakcyjnego. Częstokroć przeżycia i doznania wyniesione z jednego spektaklu są podstawą do wielogodzinnych zabaw zarówno w domu, jak również z rówieśnikami.

Dnia 8 grudnia dzieci z klas Ia, IIa, IIb wybrały się na wycieczkę do  Teatru Nowego  na przedstawienie pt. „Przepis na bajkowe święta”. Piękna sceneria, doskonali aktorzy oraz niezwykła muzyka i oświetlenie sprawiły, że oglądanie przez dzieci sztuki stało się ogromnym przeżyciem.

Główny bohater – młody chłopiec, chcąc spełnić dobry uczynek, a przez to zasłużyć na prezent od Świętego Mikołaja wpada na pomysł, aby przenieść się w świat bajek. Odwiedza Dziewczynkę z zapałkami oraz Królową Śniegu, które w ten szczególny, świąteczny dzień nie odczuwają radości (bowiem któż z nas znał przeszłość tych bajkowych bohaterek?).
Młody chłopiec wskrzesił w sercach bohaterek ducha świąt na nowo. W owej przemianie towarzyszyły mu 3 wróżki. Największą rolę odegrała Wróżka Przyszłości, którą okazał się główny bohater . Wymyślony przez chłopca plan sprawił, że wszyscy bohaterowie spotkali się przy wspólnym, wigilijnym stole, zapominając o dawnych troskach.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

B. Potoczek

M. Szałasz

M. Ledniowska

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska