2018-10-17     Antonii, Ignacego, Wiktora     "Nie depcz smutkowi po piętach bo się może odwrócić" - Autor nieznany    
Strona główna -> ORGANIZACJE -> Zuchy -> "Pomocne Serduszka" -> Historia Gromady - Galeria -> 2017.10.17/18 Nocne harce andrzejkowe

Zuchy z gromady „Pomocne Serduszka” ze swoją druhną Edytą Szczygieł w ostatnich miesiącach włączając czas przedwakacyjny aktywnie brały udział w zbiórkach zuchowych, aby zdobyć sprawność Podróżnika. Najpierw podjęliśmy w Kręgu Rady decyzję o tym, w co się będziemy bawić, czyli wybraliśmy sprawność.

Sprawność Podróżnika zaspokaja dziecięcą ciekawość świata, daje możliwość poznania innych kultur, innych narodów. Podczas całego cyklu zuchy nauczyły się kilku słów w języku danego kraju (lub regionu). Prowadziliśmy dziennik podróży, w którym zamieszczaliśmy relacje z podróży, uzyskane ciekawostki o odwiedzanych krajach. Podróżowaliśmy różnymi środkami lokomocji. Podczas podróży korzystaliśmy z map, potrafiliśmy na niej wskazać trasę podróży. Pakowaliśmy plecaki, przygotowując się do wypraw w różnych warunkach. Smakowaliśmy potrawy charakterystyczne dla danego miejsca. Zorganizowaliśmy bal narodów, regionów lub kultur, gdzie główną uwagę skupiliśmy na wiedzy o poznanych krajach. Urządziliśmy zuchową odprawę graniczną. Walczyliśmy na corridzie. W trakcie poszczególnych zbiórek zuchy uzyskały umiejętności, które były rzetelnie oceniane na karcie sprawności, a wizyty w Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji Hiszpanii oraz w Afryce opieczętowaliśmy w zuchowych paszportach.

Na ostatniej zbiórce odbyło się podsumowanie sprawności połączone z wróżbami i zabawą andrzejkowa. Wizyta Pana Dyrektora i słodki prezent, zachęciła dzieci do jeszcze aktywniejszego uczestnictwa w zabawie. Na zakończenie wszystkie zuchy otrzymały kolejną odznakę, jako symbol zdobytych umiejętności. Po czym smacznie przespały noc w swojej ukochanej szkole. Do zobaczenia na kolejnych zbiórkach i na kolejnej niezwykłej przygodzie.

Strony: 123
Strony: 123
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska