2018-07-21     Danieli, Wawrzyńca, Wiktora        
Strona główna -> ORGANIZACJE -> Zuchy -> "Pomocne Serduszka" -> Historia Gromady - Galeria -> 2017.10.5/6 Rajd Zuchowy w Kosarzyskach

 5 i 6  października br. odbył się Rajd Zuchowy gromady Pomocne Serduszka -„Azymuty Jesieni”. Zuchy po zakwaterowaniu w stanicy harcerskiej w Kosarzyskach wzięły udział w lekcji przyrody poprowadzonej przez druha Bartka. Obejrzały film edukacyjny o roślinach i zwierzętach zamieszkujących Beskid Sądecki i nie tylko. Następnie wyprawa do lasu i zastosowanie wiedzy w praktyce. Poszukiwania śladów zwierząt, rozpoznawanie roślin i kolejna dawka wiedzy, która zostanie wykorzystana podczas późniejszej gry terenowej. Następnie zuchy zjadły przepyszny obiad i po krótkim odpoczynku wyruszyły na szlak. Gromadę podzielono na dwie drużyny, które po zameldowaniu i rozdaniu zadań rajdowych wyruszyły do lasu. Korzystając z uroków jesiennego, kolorowego lasu, zuchy rozwiązywały zadania rajdowe i uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Szukając śladów i trasy, wykazały się sprawnością fizyczną, świetną kondycją, wszechstronną wiedzą. Bieg zakończony został sukcesem, ponieważ skarb został odnaleziony. Kolejny punkt wyprawy to zabawy integracyjne, które poprowadziła druhna Jola, hitem rajdu był pląs „La pik, la czok” oraz zabawa ruchowa „Tutok, Hajok”.  Na zakończenie dnia gromada uczestniczyła we wspólnym grillowaniu i zjadła pyszne kiełbaski. Po całym dniu wrażeń zuchy poszły spać regulaminowo o 22.00. Rano pobudka o 7.00 śniadanie. Powtórka z rozrywki, czyli wspólne zabawy i śpiewy. Zuchy z łezką w oku pożegnały druha Bartka i stanicę, obiecały wrócić….

Organizatorem rajdu była druhna Edyta Szczygieł. Celem tych rajdów jest kultywowanie tradycji i pamięci o tych, którzy poświęcili swoje życie służbie dla Ojczyzny w różnych okresach historii, jak również poznawanie walorów turystycznych i rekreacyjnych naszego regionu. Tego rodzaju formy aktywności są wspaniałą okazją realizacji podstawowych celów wychowawczych i poznawczych, a jednocześnie stanowią atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu przez dzieci w wieku zuchowym. Uczą szacunku do symboli narodowych, pogłębiają wiedzę historyczną, przyrodniczą, logicznego myślenia , spostrzegawczości, uczą prawidłowego zachowania się na szlaku turystycznym, obcowania z przyrodą i jej ochroną.

Zuchy zebrały pochwały za wspaniałe zachowanie, kulturę osobistą oraz wiedzę i umiejętności zuchowe, z takimi dziećmi to i na koniec świata:)

 

 

Strony: 123
Strony: 123
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska