2018-03-17     Reginy, Patryka, Zdyszka     "Doniosłość teraĽniejszości rzadko jest natychmiast rozpoznana; następuje to dopiero o wiele póĽniej." Arthur Schopenhauer    
Strona główna -> FOTOWYCIECZKI -> Fotowycieczki 2017/2018 -> 2017.10.02 Klasy II w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym w Brzeznej

Klasy II w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym w Brzeznej

Sadowniczy Zakład Doświadczalny w Brzeznej działa nieprzerwanie od 1953 roku. Podstawowym zadaniem Zakładu jest wspieranie rozwoju sadownictwa w rejonie podgórskim, poprzez prowadzenie badań naukowych, upowszechnianie wiedzy sadowniczej oraz produkcję materiału szkółkarskiego.

Dnia 2 października, dzięki uprzejmości pracowników tegoż Zakładu dzieci z klas IIa i IIb  wraz z opiekunami mogły zobaczyć pełne rumieniących się w blasku słonecznych promieni - drzewa i krzewy owocowe oraz zapoznały się z listą nowych odmian drzew i krzewów. Wszyscy byli zachwyceni wieloma odmianami owoców o których pani Iwona mogłaby mówić i mówić bez końca.
Na zakończenie wspaniałej lekcji przyrody uczestnicy zostali obdarowani pachnącymi, smacznymi, czystymi jabłkami i gruszkami. Zapach i błyszcząca skórka owoców był najlepszą zachętą do spożywania witamin. A według zaleceń ekspertów warzywa, owoce i soki trzeba spożywać co najmniej 5 razy dziennie - każdego dnia. Jest to niezbędne minimum w codziennej trosce o zdrowie.
Była to naprawdę ciekawa lekcja .

Zadowolone i pełne wrażeń dzieci mogły pożegnać lato wspólną biesiadą na łonie natury i zabawą na placu zabaw przy stadionie sportowym w Świniarsku. Dzięki panu Wiesławowi Janurowi, który przygotował grilla dzieci mogły zjeść pyszne kiełbaski.  Podziwiając rozpoczynającą się piękną jesień wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

Organizatorki:

Bożena Potoczek

Monika Ledniowska

 

Strony: 12
Strony: 12
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska