2017-10-22     Halki, Filipa, Przybysława     "Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście bowiem narodziło się jako jedno z bliźniat " - George Gordon Byron    

Akcja sprzedaży ciasta „Nasz Sztandar Szkoły”

Szkoła bez sztandaru to jak kraj bez godła. Poprzez obcowanie z symbolami szkoły uczymy całą społeczność szkolną szacunku do symboli narodowych, wychowujemy dzieci i młodzież w duchu patriotycznym.

Ręcznie wyszyty Sztandar to duży wydatek jak na dostępne środki finansowe szkoły, dlatego niezastąpieni Rodzice postanowili włączyć się do akcji „Ciasto”

Przeprowadzeniem akcji zajęli się Rodzice z klasy IIa i IIb szkoły podstawowej.  Wypieki sprzedawane były 1 października, po każdej Mszy Świętej przy Kościele Parafialnym w Świniarsku. A wybierać było w czym. Kupujących kusiły serniki, szarlotki, wafelki, ciasta czekoladowe i z galaretką. Nie zabrakło ulubionych przez wszystkich rureczek i pięknie ozdobionych babeczek. Krótko mówiąc – raj dla podniebienia i. łasuchów. Było pysznie!

Zgodnie z oczekiwaniami nie zabrakło chętnych na te domowe smakołyki. Akcja cieszyła się dużą popularnością, ciasta rozeszły się jak „świeże bułeczki”.

Najważniejszy jest jednak cel! - SZTANDAR SZKOŁY

Serdeczne podziękowania kierujemy dla pani Krystyny i Wiesława Janurów za udostępnienie miejsca na krojenie i pakowanie ciast oraz osób, które zaangażowały się w pieczenie (tu ukłon w stronę Rodziców) i sprzedaż ciasta. Dziękujemy również kupującym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek inny sposób włączyli się w akcję.

 

 

Koordynatorki akcji:

Bożena Potoczek

Monika Ledniowska

Strony: 12
Strony: 12
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska