2017-10-22     Halki, Filipa, Przybysława     "Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście bowiem narodziło się jako jedno z bliźniat " - George Gordon Byron    
Strona główna -> FOTOWYDARZENIA -> FOTOWYDARZENIA 2017/2018 -> 2017.09.26 Mówimy stop "cyberprzemocy".

Cyberprzemoc, spam, wirusy, łańcuszki, uzależnienia – na takie niebezpieczeństwa mogą się natknąć dzieci korzystając z internetu na swoim komputerze lub smartfonie. Rodzicom często z trudem przychodzi rozmowa ze swoimi pociechami na tak skomplikowane tematy, która nie ograniczałaby się tylko do zakazów i straszenia. Dlatego też zaprosiliśmy do naszej szkoły (26.09.2017r.) ekspertów z tej dziedziny, którzy  w przystępny dla dzieci sposób przedstawili zagrożenia i niebezpieczeństwa wynikające z korzystania z Internetu.

Film animowany stanowił celną odpowiedź na potrzeby edukacji o bezpieczeństwie w internecie wśród dzieci w wieku szkolnym. "Dzieciaka i Loco przygody w sieci" wypełniał pozytywny, humorystyczny przekaz, a treści merytoryczne opakowane były w angażującą i dostosowaną do odbiorcy narrację. Materiały przygotowane przez Ministerstwo umożliwiły przeprowadzenie ciekawych zajęć, na których omawiano zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu.

W zajęciach wzięły udział klasy IIb oraz IIIa, zwrócono na nich uwagę dzieci na zagrożenia jakie niesie ze sobą kontaktowanie się z obcymi, nieznajomymi osobami oraz zagrożenia wynikające z ujawniania swoich danych zwykłych tj. imię, nazwisko, adres. Prowadząca podczas rozmowy wspólnie z dziećmi stworzyła pojęcie „obcego”. Na podstawie przykładowych zachowań„obcych” dorosłych dzieci odróżniały prawidłowo "dobrych" dorosłych od „złych” dorosłych. Po obejrzeniu filmiku dzieci wykonały rysunki podsumowujące zrozumienie przekazu filmowego zgodnie z omawianym zagadnieniem.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz małe niespodzianki.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska