2017-10-22     Halki, Filipa, Przybysława     "Kto chce rozkoszować się radością - musi ją dzielić. Szczęście bowiem narodziło się jako jedno z bliźniat " - George Gordon Byron    

Klasy trzecie podsumowując zrealizowane  w trakcie zajęć bloki tematyczne września, wybrały się na wycieczkę, aby utrwalić zdobyte wiadomości. Zawędrowały do Rdziostowa, gdzie odwiedziły cmentarz-Miejsce Pamięci Narodowej. Miejsce to upamiętnia wydarzenia z czasów II wojny. Tam 12 czerwca 1940 r. odbyły się pierwsze egzekucje dokonywane przez gestapowców na wzgórzu rdziostowskim i trwały one aż do 18 stycznia 1945 r. Dzień ten był dniem wyzwolenia Rdziostowa. Według informacji zbieranych przez miejscową ludność w różnych miejscach lasu rdziostowskiego zostało bestialsko zamordowanych około 1000 -2500 osób.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po lesie, dzieci przypomniały sobie warstwy lasu, rośliny, które w nich rosną. Zebrały „dary lasu”, aby w szkole wykonać z nich piękną pracę.

Ostatnim punktem wycieczki była piekarnia „Ślązak” w Chełmcu. Zostaliśmy tam wspaniale przyjęci przez właściciela pana Jarosława Śliwę, który cierpliwie i z uśmiechem opowiadał o kolejnych etapach wypieku chleba, o maszynach, które w tym pomagają. Dzieci zostały poczęstowane świeżymi wypiekami i szczęśliwe mogły wracać do szkoły.

Organizatorki:

Edyta Szczygieł

Anna Łatka

 

Strony: 12
Strony: 12
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska